• Založenie v roku 1845 v meste Idar-Oberstein ako malý rodinný podnik
  • Rýchly vývoj na jeden národný a medzinárodný úspešný podnik, ktorý má do dnešného dňa zastúpenie vo viac ako 60 krajinách sveta
  • Viac ako 160 rokov skúseností a kompetentnosti vo vývoji kuchynského riadu a kuchynského príslušenstva
  • Fissler je líder na nemeckom trhu kuchynského riadu
  • Podnik je dodnes v rodinnom vlastníctve

 

PODNIKOVÁ FILOZOFIA FISSLER

Podnik Fissler sleduje predovšetkým tento cieľ: vyvíjať špičkové produkty svojou kvalitou, funkčnosťou a dizajnom, ktoré ponúkajú najvyššiu kvalitu a optimálne kuchárske výsledky.

 

HISTÓRIA:

FISSLER - VIAC AKO 150 ROKOV TRADÍCIE A INOVÁCIÍ

Tradícia je neobyčajná kvalita - predovšetkým, nezakladať si len na solídnej remeselníckej zručnosti, ale aj na schopnosti inovovať. Podnik Fissler bol založený v roku 1845 a okamžite začal robiť rýchle kroky na ceste do budúcnosti.

 

 Tu je niekoľko príkladov inovácie Fissler za posledných 156 rokov:

 

1892: Fissler vynašiel pojazdnú poľnú kuchyňu - „Guláš kanón".

 

1900: berie Fissler „nový kov" Aluminium do výrobného programu a dokončuje domáce a kuchynské riady.

 

1930: vybavuje Fissler nemeckú osobnú lodnú flotilu ako „Europa" alebo „Bremen" novým špeciálnym veľkým kuchynským riadom.

 

1936: vybavuje Fissler kuchyňu olympijskej dediny v Berlíne.

 

1953: vyvíja Fissler prvý tlakový hrniec z viacstupňovým varným ventilom (Fissler vitavit). Fissler produkuje prvý nemecký antikorový riad zo super silným termickým dnom z odľahčeného kovu (patentovaný proces): Fissler coronal.

 

1956: dokončuje Fissler ako prvý nemecký výrobca PTFE -navrstvené panvice.

1969: prináša Fissler prvú tlakovú panvicu.

 

1973: zavádza Fissler moderný pekáč saftomat®, z odkvapkávacou vložkou z keramiky.

 

1980: prezentuje Fissler antikorovú sériu hrncov so studenými kovovými rúčkami.

 

1989: prináša Fissler kuchynský riad série Fissler magic line, ktorý otvára novú epochu v kuchyni. Týmto existuje jedinečný kuchynský riad, ktorý sa hlboko zapísal do kuchynských dejín. 15 medzinárodných ocenení dizajnu sú toho len jednoznačným potvrdením.

 

1995: na svoje 150 ročné firemné jubileum Fissler prináša na trh nové značky a míľniky vo vývoji ako „Fissler conturo", „Fissler CookStar-Allherdboden" alebo dlhoživotnú, robustnú a nepriľnavú úpravu „Fissler Protectal". Fissler GmbH radikálne mení svoj systém manažmentu a kvality prechodom na ISO 9001.

 

1998: Fissler vyvinul pre sériu magic kompletné kuchynské príslušenstvo a náradie. Nový Fissler magic kuchynský pomocníci ponúkajú moderný dizajn a praktickú finkčnosť.

 

1999: na desaťročné jubileum série magic line prináša Fissler po prvý krát Fissler magic edition v špeciálnom celokovovom prevedení. Opäť je táto séria 15 krát vysoko ocenená.

 

2000: otvára Fissler novú dimenziu varenia so sériou Genovis. Aromatické dusenie. Vďaka špeciálne vyvinutej Multi-Cook vložke môžete pri varení, pražení alebo dusení obzvlášť dobre odokryť tajomstvo arómy.

 

2001: Fissler vstupuje so sériou black edition, jedným jasne premysleným produktom, špeciálne pre mladé domácnosti, na trh zliatiny hliníka. So svojim vysoko kvalitným nepriľnavým povrchom je black edition ideálny na dusenie bez tuku a obzvlášť pre potraviny dennej potreby.

 

2003: Fissler opätovne spúšťa na trh celosvetovo najúspešnejšiu kuchynskú sériu original-profi collection®. So svojou presnou funkčnosťou a dizajnom jasne demonštruje kvalitu a inováciu domácim kuchárom aj profesionálom.

 

2005: So svojim novo vyvinutým varným systémom Premium INTENSA sa Fissler stavia na výslnie v kuchyni. Jedinečná kombinácia moderného dizajnu a inteligentných funkcií robí INTENSA ideálnym partnerom na sporáku.